Sık Sorulan Sorular

1. RXRDP+/RX300/L300 Cihazını kurmadan önce yapmam gerekenler ?

1.Kurulumu yapmadan önce Windows güncelleştirmelerinin hepsini tamamlayınız.

2.İşletim sistemi domain de ise, domainden çıkarıp work gruba alınız.

3.Anti virüs programını ve güvenlik duvarını devre dışı bırakıp kuruluma başlayabilirsiniz.(Yazılım indir sayfamızdan ilgili vSpace Versiyonunu seçiniz)

4.Kurulum tamamlandıktan sonra domain yapısı var ise domaine dahil edebilirsiniz.
2. Ncomputing.com da Üyelik oluşturma nasıl yapılır?
3. vSpace Pro Kurulum ve Online Registration?
4. RXRDP+/RX300/L300 Cihazları için hızlı kurulum klavuzu?
– “Hızlı kurulum kılavuzu”’ndaki yönergeleri takip ederek cihazınızı hızlı bir şekilde kurabilirsiniz.L300 Link RXRDP+/RX300 Link
5. RXRDP+/RX300/L300 Cihazı için en güncel yazılımı nereden indirebilirim?
- Yazılım indir sayfamızdan vSpace yazılımını indirebilirsiniz.Link
6. vSpace yazılımını DC (Domain Controller) görevi yapan bilgisayarıma kurabilir miyim?
Domain görevi olan (birçok görevin birarada yürütüldüğü) işletim sistemi üzerine Ncomputing sisteminin kurulması tavsiye edilmemektedir.
7. RXRDP+/L300 /RX300 Cihazı vSpace programı kurmama rağmen bağlantı sağlayamıyor?
- Ethernet kablosu bağlantılarını kontrol ediniz. Hem ana bilgisayar hem de cihazın kablolarının bağlı olması gerekir. – Cihazınızıb bağlantısında IP otomatik olarak alınıyorsa, o network de otomatik IP dağıtan bir yapının olması gerektiğini aklınızda bulundurunuz. – Ana bilgisayarınızdaki antivirüs ve güvenlik duvarını test edebilecek süre kadar durdurup, bu yazılımların soruna neden olup olmadığı tespit edilmelidir.
8. “Dhcp Server not found” mesajını alıyorum. Çözümü için neler yapmalıyım?
Aşağıdaki adımları takip ederek sorunun nereden kaynaklandığını bulabiliriz;- Dinamik IP seçili ise static IP verilip denenmelidir. – Static IP verilmişse dinamik IP ye geçilmelidir. – Kablo kontrolu yapılmalı. Çalışan yerde deneme yapılıp kabloda arıza olup olmadığı tespit edilebilir – Switch restart edilebilir.(Fansız switch ise aşırı ısınma nedeniyle kilitlenmiş olabilir) – Modem restart edilebilir.(Elektrik kesintisi sonrası IP dağıtmıyor olabilir) – DHCP var ise IP askıda kalmış olabilir.
9. “Cannot connect the Server” mesajını alıyorum. Çözümü için neler yapmalıyım?
Aşağıdaki adımları takip ederek sorunun nereden kaynaklandığını bulabiliriz; – Refresh butonuna basıp tekrar connection denenmelidir. – Dinamik yada statik IP denenmelidir. – Networkte switch ten kaynaklı bir hata olabilir. Switch resetlenmelidir – Kablo kontrolü yapılmalı – Ana bilgisayar Windows updateleri kontrol edilmeli ve tüm update ler tamamlanmalıdır – vSpace updateleri kontrol edilmeli.
10. “Host Unreachable” mesajını alıyorum. Çözümü için neler yapmalıyım?
– Cihazın ağ yapılandırması yanlış yapılandırılmış olabilir.Dinamik yada Statik IP değişimi denenmelidir ve kablo kontrolü yapılmalıdır.
11. RXRDP+/ RX300/L300 Cihazının Windows Login ekranında bağlantı problemi oluşursa çözümü nasıl olur?
-İşletim sistemi ile ilgili yada domain yapısındaki kısıtlamalardan kaynaklı engellemeler olabilir.Kullanıcıya RDP user hakkı verilip verilmediği kontrol edilmeli yada başka bir kullanıcı ile oturum açma denenmelidir.
12. Yeni vSpace yazılımını yükledim “Firmware Update”ini nasıl yapabilirim?
-L300 erişim cihazı firmware update işlemi için Link – Bu süreçte cihazın elektrik bağlantısı kesilmemeli,network kablosu çekilmemeli,anabilgisayar açık durumda olmalıdır.(Elektrik kesintileri bu süreçte kalıcı hasarlar yaratabilir)
13. Erişim cihazınızı açtığınızda “No server found” hatası alırsanız:
-IP yapılandırmanızı kontrol ediniz. -Dynamic IP seçilmişse Static IP seçerek boş bir IP adres verin ve GATEWAY kısmını doğru bir şekilde yazın. -Erişim cihazı üzerinde Options>Setup>Options kısmından eğer işaretli ise “Autodetection” işaretini kaldırıp Server1 işaretleyin ve Edit’e basın. Açılan pencerede vSpace yüklü olan ana makinenin IP adresini yazın. Domain kısmına bağlı olduğunuz domain ismini yazın. Save diyerek çıkın ve bağlanmayı deneyin.
14. vSpace yazılımını online register ederken Antivirus ve firewall’umda açmam gereken portlar ve uygulamalar nelerdir ?
– NComputing Ürünlerinde Antivirus ve firewall kullanımında açılması gereken portlar ve izinler. Link
15. RXRDP+ / RX300 /L300 Cihazı ile uzaktaki bir yerden ana bilgisayara bağlantı kurarken firewall tarafında açmam gereken port ve yazılımlar nelerdir?
- Uzaktan bağlantı kurmanız için gerekli yönlendirmeleri içeren bilgiler. Link
16. Mouse işlem yapıyormuş gibi görünüyor fakat diğer fonksiyonların çalışmasında zorluk yaşıyorum ayrıca vSpace Console yazılımı Erişim Cihazının çalıştığını gösteriyor?
Bu durum network kablonuz yerinden çıktığında, swicth yada router düzgün çalışmadığında ortaya çıkar. Mouse bu durumda işlem yapıyormuş gibi görünür. Lütfen aşağıdaki adımları takip ederek gerekli kontrolleri yapınız: – Ağ kablonuzun takılı olup olmadığınını – Router yada switch’in çalışıp çalışmadığını – Voltaj oynamalarını kontrol ediniz. (UPS kullanmanız tavsiye edilir.)
17. L300 / RX300 /L300 cihazımda oturum açmaya çalıştığımda “Sistem yerel ilkesi katılımlı oturum açmaya izin vermiyor” şekline uyarı alıyorum ve oturum açamıyorum. Sebebi ne olabilir?
– Bu uyarı İşletim Sistemlerinin güvenliğini arttırmaya yönelik bir önlemidir. Oturum açmaya çalıştığınız kullanıcıyı, Windows’ta “Remote Desktop Users” grubuna dahil ettikten sonra belirtilen uyarı alınmadan oturum açılıp kullanılabilir. – Ağ kablonuzun takılı olup olmadığınını – Router yada switch’in çalışıp çalışmadığını – Voltaj oynamalarını kontrol ediniz. (UPS kullanmanız tavsiye edilir.)
18. vSpace Pro üzerinde yazıcı ayarı nasıl yapılır?
19. Arduino , BBC Micro:Bit programlanabilir kart desteği?
20. vSpace Pro yönetim yazılımında ekran yansıtma nasıl yapılır?
21. vSpace Pro Yönetim yazılımında ekran bloklama nasıl yapılır?
22. RX300 de Signature Pad ,Wacom tablet kullanımı?
23. RX300 de ikinci ekran kullanımı?
24. RX300 de Factory Reset Nasıl Yapılır?
25. vSpace Pro LTS versiyonunu hangi model cihazlar kullanabilir ?
Detaylı bilgi için LINK
26. vSpace Pro Enterprise versiyonunu hangi model cihazlar kullanabilir?
RXRDP+ modeli ile 10 yıllık vSpace bağlantı lisansı ile birlikte gelmektedir.Diğer modeller için LINK
27. vSpace Pro LTS Offline registration?
28. vSpace Pro Onarım nasıl yapılır ?
29. vSpace Pro Konsol profil oluşturma?
30. vSpace Pro Konsol Grup Oluşturma?
31. vSpace Pro Konsol üzerinden Firmware Update İşlemi?
32. vSpace Pro Konsol üzerinden Smart Card ve E-imza ayarı?
33. vSpace Pro Konsol Üzerinden Auto Connect - Auto Login ayarları?
34. vSpace Pro Konsol üzerinde Farklı Networkte ki cihazları listeleme?
35. Server 2008R2/2012/2016 işletim sistemlerinde RDS Lisans aktivasyonu?
36. Cihazlarda garanti süresi kaç yıldır?
2 Yıl
37. vSpace Pro Enterprise ve LTS versiyonları arasındaki farklar nelerdir?